УКРАЇНА
Селищенська сільська рада
Тиврівського району
Вінницької області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
від року №9 с. Селище
Про роботу щодо реєстрації місця проживання громадян у виконкомі сільської ради

Відповідно до Закону України від 10.02.2015 № 888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», Постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», виконавчий комітет Селищенської сільської ради відзначає, що з 01.04.2016 року функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад.
Розпорядженням сільського голови від 23.03.2016 р. №10 юрисконсульта сільської ради _Лукову С.М. призначено відповідальною особою за реєстрацію місця проживання осіб на території Селищенської сільської ради та рішенням виконавчого комітету сільської ради від 20.04.2016 р. №33 затверджено інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення особою, відповідальною за реєстрацію місця проживання та перебування громадян виконавчого комітету Селищенської сільської ради.
Виконавчий комітет Селищенської сільської ради здійснює реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зняття з реєстрація місця проживання фізичних осіб, реєстрація місця перебування фізичних осіб, видає довідки про реєстрацію місця проживання. Всі послуги надаються у день звернення особи.
Основними завданнями виконавчого комітету щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб є:
- здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб;
- формування і ведення реєстру Селищенської територіальної громади;
- передача інформації або внесення в установленому законом порядку відомостей про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання до Єдиного державного демографічного реєстру.

Так, з 1 січня 2017 року до виконкому сільської ради звернулось 254 громадян з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування:
• зареєстровано місце проживання 194 особа;
• знято з реєстрації місця проживання 86 осіб; в зв’язку зі смертю – 44 особи;
• одночасне зняття – реєстрація місця проживання 36 осіб;
• видано довідок про реєстрацію місця проживання - 137.
Також виконавчий комітет сільської ради проводить роботу щодо внесення змін по перейменуванню вулиці, зміни нумерації будинків.
З моменту набуття повноважень у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання до виконкому сільської ради надходять офіційні запити від органів судової влади, відділу поліції та інших організацій. Відповідно до наданих повноважень, сектором отримано та оброблено 5 запитів.
В результаті здійснення процедури зняття з реєстрації місця проживання з одночасною реєстрацією місця проживання, за умови, що особа була раніше зареєстрована в іншій адміністративно-територіальній одиниці України, відповідно пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», надіслано поштою 36 повідомлень до інших органів реєстрації для внесення інформації до відповідного реєстру територіальної громади.
Виконавчий комітет сільської ради формує та веде реєстр Селищенської територіальної громади, забезпечує збирання, зберігання, обробку, використання і захист інформації у реєстрі територіальної громади відповідно до вимог чинного законодавства. Здійснює обмін відомостями між реєстрами різних територіальних громад у разі здійснення реєстрації місця проживання або перебування з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання чи перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці.
Відповідно ст. 22 Закону України «Про державний реєстр виборців» щомісячно відділу ведення Державного реєстру виборців Тиврівської райдержадміністрації надаються відомості, на підставі яких здійснюється поновлення бази даних Державного реєстру виборців.
На даний час щотижня дані про міграцію громадян передаються в паперовому та електронному вигляді до Гніванського міського сектору Державної міграційної служби України Головного управління у Вінницькій області.
За 2016-2017 роки особою, відповідальною за реєстрацію місця проживання громадян складено 26 адміністративних протоколів, які були розглянуті адміністративною комісією при виконкомі Селищенської сільської ради.
Відповідно до ст. 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет сільської ради
В И Р І Ш И В :

  1. Інформацію секретаря сільської ради Криницької О.В. про роботу щодо реєстрації місця проживання громадян у виконкомі сільської ради взяти до відома.
  2. Відповідальній особі за реєстрацію місця проживання проводити роботу щодо поповнення реєстру Селищенської територіальної громади.

Сільський голова В.М.Слободян